ETERNA Omega 3 Krill olej 590 mg

ETERNA Omega 3 Krill olej 590 mg

Vysoce kvalitní olej z antarktického krilu. Doplněk stravy s Omega 3.

Obsahuje Superba Krill olej, který se získává z krunýřovky krillové (Euphausia superba) žijící v čistém prostředí Antarktického oceánu. Je významným zdrojem omega-3 nenasycených mastných kyselin EPA (eikosapentaenová) a DHA (dokosahexaenová), které přispívají k normální činnosti srdce.* DHA přispívá k udržení normální činnosti mozku a normálního stavu zraku.** Cholin přispívá k normálnímu metabolismu homocysteinu a lipidů a k udržení normální činnosti jater.

  • Příznivého účinku se dosáhne při příjmu 250 mg EPA a DHA denně. **
  • Příznivého účinku se dosáhne při příjmu 250 mg DHA denně.


Složení: Olej z krunýřovky krillové (Euphausia superba) – korýš, hovězí želatina, zvlhčující látky: glycerol a sorbitol, voda, aroma: ethylvanilin.


Doporučené dávkování: 2 kapsle denně během jídla. Těhotným a kojícím ženám se doporučuje konzultovat celkové množství příjmu omega-3 se svým ošetřujícím lékařem. Při významném nedostatku omega-3 mastných kyselin z jiných zdrojů lze užívat až 4 kapsle denně.


Upozornění: Neužívejte při alergii na korýše. Není určeno pro děti do 3 let. Skladujte v původním obalu, v suchu při teplotách 5-25 °C. Ukládejte mimo dosah dětí. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Doplněk stravy – obsahuje olej, který se získává z rychle rostoucího mořského planktonu, krunýřovky krillové (Euphausia superba) žijící v čistém prostředí Antarktického oceánu. Je významným zdrojem omega-3 nenasycených mastných kyselin EPA (eikosapentaenová) a DHA (dokosahexaenová),
které přispívají k normální činnosti srdce.¹ DHA přispívá k udržení normální činnosti mozku a normálního stavu zraku.² Olej z krunýřovky krillové přirozeně
obsahuje také prospěšné fosfolipidy, cholin a astaxanthin.


Jedna kapsle obsahuje vysokou dávku 590 mg vysoce čistého, za studena extrahovaného filtrovaného krillového oleje, který byl očištěn od nežádoucích mořských solí a triglyceridů za účelem získání kvalitnějších EPA a DHA, které jsou pro organismus okamžitě biologicky dostupné.


Omega-3 mastné kyseliny jsou v ETERNA Omega 3 Krill olej 590 mg oleji převážně vázány na fosfolipidy. Tato unikátní fosfolipidová struktura zajišťuje
lepší využití mastných kyselin EPA a DHA a jejich cílenou distribuci přímo do příslušných tkání srdce, mozku, očí, kloubů atd.


Dle provedených klinických studií³ stačí užívat menší množství omega-3 mastných kyselin ve formě fosfolipidů, které organizmus umí efektivněji biologicky využívat oproti omega-3 mastným kyselinám rybího původu (triglyceridová struktura). Díky tomu jsou kapsle s olejem z krillu menší než většina kapslí s rybím olejem a zvyšují tak komfort při užívání. Další výhodou je rozpustnost fosfolipidů ve vodě, která tak pomáhá zmírňovat reflux a nepříjemné žaludeční
pocity, které mohou vyvolávat jiné formy omega-3 z rybího oleje (kde jsou vázány ve formě ve vodě nerozpustných trygliceridů). Astaxanthin, který se přirozeně
vyskytuje v krillovém oleji navíc svými anti-oxidačními vlastnostmi pomáhá udržet dlouhodobou čerstvost a stabilitu omega-3 mastných kyselin.


Krunýřovka krillová je druhem planktonu hojně se vyskytující v oceánech kolem Antarktidy. Živí se mořskými řasami, které produkují omega-3 mastné kyseliny. Ty se pak v jejich tělech akumulují a jsou následně extrahovány ve formě oleje.
Řasy jsou také přirozeným zdrojem astaxanthinu, který propůjčuje oleji jeho typickou červenou barvu. Vzhledem k tomu, že Antarktický krill roste velmi rychle, stojí na samotném dně potravního řetězce a vyskytuje se pouze v nejčistších vodách Antarktidy, není ohrožen zvýšenou koncentrací nahromaděných kontaminantů, kterou jsou ohroženy mořské ryby (a tedy i potenciálně produkty z rybího oleje).

¹ Příznivého účinku se dosáhne při příjmu 250 mg EPA a DHA denně.
² Příznivého účinku se dosáhne při příjmu 250 mg DHA denně.
³ Maki KC, Reeves MS, Farmer M, et al. Krill oil supplementation increases plasma concentrations of eicosapentaenaic
and docosahexaenoic acids in overweight and obese men and women. Nutr Res 2009; 29(9): 609-15.
Ulven SM, Kirkhus B, Lamglait A, et al. Metabolic effects of krill oil are essentially similar to those of fish oil but at
lower dose of EPA and DHA in healthy volunteers. Lipids 2011; 46(1): 37-46.